امتیاز این آیتم
  • 0.00 / 5 5
(0 votes)

توسعه یک استراتژی بازاریابی

بازاریابی  موثر با یک استراتژی بازاریابی کامل و جامع آغاز می‌شود.استراتژی خوب بازاریابی به شما کمک می ‌کند تا نگرش ، ماموریت و اهداف تجاری خود را تعریف و ترسیم کنید و اقداماتی را که باید برای نیل به این اهداف انجام دهید ، مشخص سازید . استراتژی بازاریابی شما ، شیوه برگرداندن کسب  و کارتان را تحت تاثیر قرار می‌دهد در نتیجه باید با مشاوره و نظر همکارهایتان برنامه ریزی و توسعه داده میشود . این یک ابزار برنامه ریزی استراتژیک گسترده و جامع است که:

-تجارت و کسب و کارو خدمات و محصولات شما را توصیف می‌کند

جایگاه و نقش خدمات و محصولات شما را در بازار توضیح می دهد .

مشتریان و رقبای شما را مشخص می‌سازد .  

تاکتیک های بازاریابی که شما از آن ها استفاده خواهید کرد را تعریف میکند . 

به شما اجازه می دهد که یک برنامه های بازاریابی طرح ریزی کنید و میزان کارایی و اثر بخشی آن را بسنجید .

یک استراتژی بازاریابی اهداف و مسیر کلی اقدامات و فعالیتهای بازاریابی شما را تنظیم میکند . در نتیجه متفاوت از برنامه بازاریابی است . برنامه بازاریابی اقدامات و فعالیت های خاصی را که شما باید  برای استراتژی  بازاریابی به انجام رسانید مشخص می‌سازد . استراتژی بازاریابی را می‌توان برای چند سال آتی طرح ریزی و توسعه داد در حالی که برنامه بازاریابی شما توصیف تکتیک هایی می‌پردازد که باید در سال جاری تحقق پذیرفت .

یک استراتژی خوب بازاریابی به شما کمک می‌کند تا اهداف تجاری خود را تحقق بخشید و برای محصولات خود کسب شهرت کنید و نام کنید و به موفقیت نزدیک شوید . از جمله اهداف بازاریابی میتوان به نفوذ بیشتر به بازار ( فروش بیشتر محصولات موجود به مشتریان موجود ) اشاره کرد . این اهداف بازاریابی می‌توانند طولانی مدت یا کوتاه مدت باشد اما در هر صورت باید شفاف و قابل اندازه گیری باشند و بازه های زمانی مشخص برای تحقق آن ها تبیین شده است .

اطمینان حاصل کنید که استراتژی‌های کلی شما عملی ، کاربردی و قابل اندازه گیری هستند .

یک استراتژی خوب بازاریابی هر سال تعغییر نمی‌یابد ما هنگامی که استراتژی‌های شما به انجام رسیدند با اهداف بازاریابی شما تحقق یافتند ، استراتژی شما باید مورد بررسی و بازاریابی قرار گیرند . هم چنین ممکن است در صورت بروز تغییرات خارجی بازار به دلیل ظهور یک رقیب یا فناوری جدید نیاز به اصلاح استراتژی شما داشته باشد .

پیرامون بازار خود به تحقیق و پژوهش بپردازید .

پژوهش و تحقیق بخشی از استرتتژی شماست . شما نیاز دارید که پیرامن بازار خود ، گسترده میزان رشد ، گرایش های اجتماعی و اطلاعات آماری آن به جمع آوری اطلاعات بپردازید باید اوضاع و جریان بازار را زیر نظر داشته باشید و از کوچکترین تغییرات آن ، آگاه باشید تا بتوانید استراتژی خود را هدفمند و مرتبط نگه دارید .

مشتریان احتمالی خود را مشخص سازید .

از تحقیقات بازاری برای مشخص سازی مشتریان احتمالی نمایند و نیازهای آ نها استفاده نمایید . باید این موضوع را تصریح کنید که در چه زمینه هایی احتمال خرید بیشتر است ، میزان خرید چه اندازه است و در چه زمان و مکان عمل خرید صورت می‌گیرد ، باز هم باید به طور منظم گرایش های موجود را مورد برسی قرار دهید تا فرصت های جدید را از دست ندهید  و از آخرین اخبارغافل نمایند .

رقبای خود را شناسایی کنید  .

شما باید به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی خود ، فهرستی از رقبایتان ، محصولات ، زنجیره های تامین ، تکنیک های قیمت گذاری و بازاریابی آنها نیز در اختیار داشته باشید تا بتوانید در تامین ضرورت‌ها موثر عمل کنید . از این موضوع استفاده کنید تا دریابید که وجه تمایز شما و رقبایتان در چیست . ممکن است بخواهید نقاط ضعف و قدرت فرایند‌های داخلی خود را بر جسته نمایید و بتوانید به کمک آنها عملکرد خود را نسبت به سایر رقبا بهبود بخشید .

استراتژی‌هایی را توسعه دهید که از اهداف بازاریابی شما پشتیبانی کنند .

بازارهای هدف خود را فهرست کنید و مجموعه استراتژی‌هایی برای جذب و نگهداری از آنها در نظر بگیرید . به عنوان مثال ، یکی از اهداف شما می‌تواند آگاهی افراد جوان از محصولات شما باشد . در این صورت می‌توانید صدای خود را از طریق رسانه‌های اجتماعی آنلاین به گوش مخاطبین خود برسانید . باید بدانید که مخاطبان هدف شما در کجا هستند ، سپس باید با ابزار مناسب به سراغ آنها بروید .

امتیاز این آیتم
  • 0.00 / 5 5
(0 votes)

این را به اشتراک بگذارید:
پست بعدی هدایای تبلیغاتی ارزان

اضافه کردن دیدگاه